• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Site Menüsü

Biz Kimiz ?

BİZ KİMİZ, NE YAPIYORUZ?

      Maceramız 1990 yılında kurucu rehberimiz Ertuğrul Demirtaş’ın girişimiyle başladı. 1984-1985 yıllarında vatani görevi sırasında Güneydoğu dağlarında başlayan dağcılık ve doğa sporları ilgisi, dogasporlari.com’un bugünkü halini almasını sağladı.

      Bursa Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun açtığı Temel  Dağcılık ve Kampçılık eğitimini başarıyla tamamladıktan sora Kaya Tırmanışı Kar ve Buz eğitimlerini aldı.

      Bursa’nın köklü spor kulüplerinden olan Demirtaş Spor Kulübü’nde Dağcılık biriminde kurucu üye olarak yer aldı. Kulüpte başlatılan günübirlik doğa yürüyüşleri ile Bursa’da bir ilki gerçekleştirdi. Kulübün Dağcılık birimi çalışmalarına halen devam etmektedir.

      2013 yılından bu yana Milli parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak Uludağ Milli Parkı Alan Kılavuzu olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Hasandağ, Erciyes, Kaçkar, Süphan ve Ağrı Dağları’nın yanısıra Gürcistan ve İran dağlarında birçok farklı organizasyona katıldı. Likya yolu’nu yürüyerek aştı.

      1990 yılından bu yana da doğa yürüyüşleri ve çadırlı kampları profesyonel anlamda resmi olarak devam ettirmekte. 25 yılı aşkın süredir binlerce katılımcımız Bursa ve çevresinde birçok doğal güzelliğe bizlerle birlikte şahit oldu.  Borusan Holding, Besaş  A.Ş,  Nergis Holding, BOSCH Fabrikaları , TED Bursa Koleji ve Özel Çakır Okulları kurumsal katılımcılarımızda sadece birkaçı…

      Sizler de bir haftasonu şehrin değil de doğanın uyanışına bizlerle tanık olmak ister misiniz ?